Перші медалі української збірної на  Паралімпіаді-2020

Визначною подією в житті українських спортсменів з обмеженими можливостями стала Паралімпіада-2020. Нагадаємо, що змагання проходять з 24 серпня по 5 вересня 2021 року в Токіо. На них змагаються 143 спортсмени. Представники різних видів спорту радують своїх прихильників значними успіхами.

Перші успіхи

Першими на Паралімпіаді-2020 відзначилися фехтувальники і плавці. «Рахунок» відкрила відома шаблістка Євгенія Бреус. Це досвідчена 38-річна спортсменка, яка приймала участь в змаганнях такого рівня не вперше. Вона зуміла здобути бронзову медаль у фехтуванні на візках (класифікація «А»). Перші два виступи принесли фехтувальниці перемогу:

15:7 в поєдинку з представницею ПКР у 1/8 фіналу;

15:11 в боротьбі з шабліст кою Китаю.

При зустрічі в півфіналі з Ніно Тібілашвілі з Грузії отримати перемогу відома українська спортсменка не змогла. В результаті шабліста зустрілася з представницею Угорщини українського походження Євою Андреа Гаймасі, і з рахунком 15:10 перемогла. Це принесло український збірній бронзову медаль.

Не менш вдалим вдався виступ пловця Антона Коля. Для 31-річного українця це була друга участь в Іграх. Вперше він виступив і Ріо-де-Жанейро (2016 рік), де здобув 2 бронзи в запливах на 50 і 100 метрів на спині. Спортсмен має вроджену ваду опорно-рухового апарату, і виступав в змаганнях класу S1. Його срібна медаль не була несподіванкою, тому що спортсмен неодноразово брав участь в змаганнях за першість світу і Європи.

Головними суперниками українця стали:

Іяд Шалабі (Ізраїль);

Франческо Беттолла (Італія).

Початок запливу був невдалим для Антона. Він розпочав змагання 3-м, але невдовзі став претендентом на «золото». В результаті  Коль програв ізраїльтянину, який здобув перемогу з перевагою 0,3 секунди.

Інші перемоги і попередні результати

11 золоту медаль збірна України отримала з настільного тенісу. Її здобула Марина Литовченко в передостанній день літа. Жінка зуміла подолати представницю Російської Федерації в 3-х раундах.

50 медалей – результат, який був досягнутий завдяки легкоатлету Ігорю Цвєтову. Він отримав срібну нагороду в забігу на 100 метрів. Нагадуємо, що на змаганнях, які відбулися в Ріо-де Жанейро в 2016 році, ця дистанція принесла українському параолімпійцю перемогу і «золото». Нажаль, вдруге вибороти таку нагороду спортсмен не зміг.

Медаль Цвєтова стала не тільки 50-ю в загальному заліку, але і сьомою за результатами збірної за день.

В останній день літа «золото» команді принесли представники водних видів спорту. Пловці-чоловіки отримали перемогу на дистанції 100 метрів батерфляєм і 50 метрів вольним стилем.

«Срібло» отримали жінки-легкоатлетки, які досягли успіху в забігах на 400 метрів (Т37 і Т20).