День Незалежності України: як відсвяткувати головне свято країни


Як в Україні святкувати День Незалежності? За останні роки відношення до цього свята суттєво змінилося, тому більшість громадян ставляться до підготовки серйозно. Звичайно, такі святкування пов’язані з масовими гуляннями, але є моменти, про які не забуває ніхто.


Кілька слів про існуючі традиції

Традиційно святкування Дня народження країни починається 23 серпня. Саме в цей день ми відзначаємо не менш важливе свято – День Прапора України. Цього року багато регіонів зустріли його рекордами.

Так, відзначилися закарпатські волонтери. Місцевою майстринею Камілою Кочіш було пошито Державний прапор довжиною 128 метрів і шириною 3 метри. Кошти були зібрані об’єднанням «Волонтери Закарпаття» на офіційній сторінці і заходах, що проводилися в регіоні. Для того, щоб розгорнути найбільший прапор країни, було залучено понад 400 закарпатських легіонерів – бійців славнозвісної 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади ЗСУ. Таким чином було встановлено черговий рекорд України. Визначна подія відбулася в місті Маріуполь.

Державний прапор традиційно піднімають в багатьох містах. Ініціативу також підтримують закордонні дипломатичні установи.


Традиційні заходи 

Щодо самого Дня Незалежності, то його традиційно відзначають парадом, який відбувається в серці країни – на Хрещатику. Тут відбувається урочиста хода:

ветеранів конфлікту на Сході України;

підрозділів ЗСУ.

Колони силовиків направляються до головної площі – Майдану Незалежності. 

Святкування продовжується виступом творчих колективів з різних регіонів України.

Цього року парад до Дня Незалежності вразив своїми масштабами. Під звуки військового оркестру головною вулицею пройшли не тільки представники різних військових розрахунків. У святкуванні прийняли участь підрозділи країн-партнерів. Присутні мали можливість побачити коло 75 одиниць повітряної і понад 400 – наземної техніки. Завершували ходу члени родин військовослужбовців, загиблих на Сході та представники волонтерських організацій. 

Під час проведення урочистостей Президент України відзначив заслужених громадян Державними нагородами. Цього року їх отримали не тільки військовослужбовці, але й члени родин тих, хто загинув, виконуючи свій обов’язок, на Сході країни.

До святкових заходів приєдналися депутати Верховної та місцевих рад, представники місцевої влади, ветерани АТО та їх сім’ї.