Четверта хвиля пандемії


Переповнені ресторани і кафе, велика кількість відпочивальників на пляжах. Люди намагалися забути про проблеми, навіть такі важливі, як епідемія Covid-19. Але, на жаль, розслаблятися не можна. Кінець літа – період, на який припала велика кількість святкових і вихідних днів, під час яких не було можливості уникнути великого скупчення народу. Результат не змусить себе довго чекати. Чи потрібно українцям чекати нової хвилі пандемії? Хто потрапить в «зону ризику»? Ми спробуємо розказати про це в нашому матеріалі.

Коли Україну може накрити нова хвиля?

В середині літа лікарі отримали можливість «перевести дух» і розслабитися. За добу по країні фіксувалося не більше 800 нових випадків, при цьому кількість одужавших значно перевищувала число захворівших. Але після тривалих вихідних і масових святкувань тенденція змінилась. Кількість звернень в медичні установи і заповнення ліжок зростає. За прогнозами експертів спалаху треба очікувати приблизно через 2 тижні після святкування Дня Незалежності. Медики зазначають, що більшість людей може перенести хворобу в легкій формі або безсимптомно. 

Представники Національної академії наук вважають, що нової хвилі треба очікувати тоді, коли частка заражень штамом «Дельта» досягне 90% від загальної кількості нових хворих. Спричинити спалах пандемії можуть:

традиційні зміни епідеміологічної ситуації, які зазвичай з’являються в кінці осені;

проблема з вакцинацією населення (її рівень не можна назвати високим, а процес щеплення громадян віком 60+ взагалі вважають проваленим). 

Ріст захворюваності епідеміологи прогнозують на вересень. Що стосується суттєвого збільшення навантаження на систему охорони здоров’я і збільшення смертельних випадків, то їх очікують у жовтні-грудні поточного року.

Карантинні заходи в країні

Чи варто чекати на локдаун? Це питання хвилює практично кожного українця. Важко знайти родину, на життя якої не вплинуло застосування жорстких карантинних мір. Головний санітарних лікар України Ігор Кузін вважає, що локдауну не уникнути, якщо ситуація з поширенням хвороби не зміниться. Скоріш за все, це може статися у листопаді 2021 року. 

Уникнути запровадження жорстких карантинних мір можна при умові, що українці будуть:

активно вакцинуватися;

дотримуватися санітарних норм. 

В такому випадку локдаун можна буде максимально відтягнути або взагалі уникнути. 

Вирішувати, вводити локдаун чи ні, має виключно місцева влада. Саме вона приймає рішення щодо закриття дошкільних і навчальних заходів, припинення або обмеження руху транспорту.