Гордість Ямполя

Гресько О. О.

Народився 24 березня 1937 року у місті Ямполі Вінницької області в сім’ї військовослужбовця. Батько – Олексій Никифорович (1907 – 1972р.н.). Мати – Ганна Амбросієвна (1912р.н.). Дружина – Гресько Валентина Миколаївна (1947р.н.), педагог. Син – Максим Олександрович (1967р.н.).
Закінчив Сорокский технікум культпросвітроботи Молдова (1951-1954), Московський інститут культури (1955-1959), Всесоюзну академію зовнішньої торгівлі (1979-1981), а також курс інформатики Школи економіки Лондонського університету (1968).
В період навчання на останньому курсі Московського інституту культури був призначений Головою спорткомітету міста Хімки Московської області, потім переведений на роботу до м.Москви.

У студентські роки проявив себе не тільки різнобічним спортсменом, але й хорошим організатором оздоровчої та спортивної роботи серед дітей і молоді. Був одним з ініціаторів і перших організаторів масових дитячих змагань “Шкіряний м’яч” та “Золота шайба”.

У 1968 році був направлений на роботу в посольство у Лондоні в якості секретаря з питань зовнішньої політики Англії.

З 1972 року О. О. Гресько працює заступником начальника управління міжнародних спортивних зв’язків Спорткомітету. Володів надзвичайними повноваженнями в конфліктних переговорних ситуаціях, пов’язаних з проведенням перших зустрічей наших хокеїстів з командами професіоналів Канади.
Працював відповідальним секретарем Оргкомітету Ігор XXII Олімпіади 1980 року в Москві. Тут же в Оргкомітеті відповідав за розробку церемоній естафети Олімпійського вогню, а також відкриття і закриття Олімпійських ігор. З 1990 року працював заступником генерального директора електронної “Олімпійської лотереї”. О.О. Гресько – був членом виконкому Олімпійського комітету, у різні роки, членом президії Федерацій з футболу, боксу, легкої атлетики, хокею. У 1970 – 1971 роках – член Королівського тенісного клубу в Лондоні. Він автор низки публікацій з історії Олімпійського руху, з проблем підготовки Олімпійських ігор, про фізичне виховання молоді, ролі спорту у розвитку міжнародного співробітництва.
За організаторський талант і творчу працю О.О. Гресько відзначений низкою державних нагород, золотим знаком «За заслуги».